Wydawca treści Wydawca treści

Narada ochronna

W dniu 28 kwietnia 2015 r. nadleśnictwo zorganizowało konferencję podsumowującą miniony sezon przeciwpożarowy. Tematem spotkania były również zagadnienia dotyczące ochrony mienia na terenie sycowskiej jednostki. W naradzie udział wzięli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Oleśnicy, Ostrzeszowa oraz z Kępna. Ponadto wzięli w niej udział Komendanci Policji z Sycowa jak również z Kępna.

Rozpoczęto od prezentacji podsumowujących ubiegły sezon ochrony przeciwpożarowej. W 2014 r w Nadleśnictwie Syców miały miejsca 3 pożary. Zostały ugaszone praktycznie w zarodku. Stan ten świadczy o dobrej organizacji wszystkich służb. Niestety w roku bieżącym odnotowano już 5 pożarów w tym również te większe. Należy nadmienić że świadomość społeczna względem ochrony lasu przed pożarami jest coraz wyższa.

Również i w zakresie ochrony mienia w nadleśnictwie nie wystąpiły kradzieże drewna o bardzo dużej wartości. Najczęstszym wykroczeniem dotyczącym łamania prawa leśnego jest ciągle nielegalny wjazd do lasu pojazdami meczanicznymi. Strażnicy Leśni wykazują się w i w tym względzie dużą dozą tolerancji, częściej upominając niż karząc mandatami.


Zagrożenie pożarowe w lasach

 

Poniższy link skieruje Państwa na oficjalną stronę Lasów Państwowych ,

gdzie zawarto m. in. informacje o zagrożeniu pożarowym.

http://www.lasy.gov.pl/o_nas/gospodarka_lesna/ochrona-lasu/zagrozenie-pozarowe