Asset Publisher Asset Publisher

DOBRA ENERGIA DREWNA

Jak kupić drewno z lasu? Jaki gatunek będzie najlepszy? Czy palenie drewnem jest ekologiczne?

Koniec zimy to dobry moment na zakup drewna opałowego. Czas, który minie do przyszłego sezonu grzewczego pozwoli na jego odpowiednie przygotowanie oraz wyschnięcie. Korzyści z palenia drewnem jest wiele. O tym dlaczego drewno to dobra energia dowiecie się Państwo z poniższej infografiki.

Nadleśnictwo Syców prowadzi sprzedaż drewna według zasad i cennika zamieszczonego TUTAJ.

Ceny dotyczą metra sześciennego (kubika) co oznacza objętość samego drewna bez przestrzeni pomiędzy wałkami. Dla przykładu za 1 m3 drewna dębowego, bukowego czy grabowego zapłacimy 162 zł. Drewno olchy, topoli oraz gatunków iglastych, z uwagi na mniejszą gęstość i szybsze spalanie jest stosunkowo tańsze i można je nabyć w cenie 108 zł. Okazją do zakupu drewna po niższej cenie jest samodzielna praca przy pozyskaniu drobnicy gałęziowej. Daje to możliwość zakupu w cenie od 32,40 zł za kubik.

Co należy zrobić aby nasza drewutnia zapełniła się świeżym drewnem? Zachęcamy do obejrzenia jednego z odcinków programu Oblicza Lasów, który rozwieje wszelkie wątpliwości co do procedury zakupu. Kontakty do leśniczych zajmujących się sprzedażą drewna w Nadleśnictwie Syców można znaleźć TUTAJ.